Regeneracja silnika polega na przywróceniu właściwego stanu technicznego jego podzespołów i części. Poszczególne elementy silnika zużywają się w wyniku nieprawidłowego lub zbyt intensywnego użytkowania. W takich wypadkach konieczna może okazać się regeneracja silnika, która zostaje poprzedzona dogłębną analizą usterki i zdiagnozowaniem problemu. Jakich zaleceń stosować przy korzystaniu z preparatu Ceramizer?
Regeneracja silnika – zalecenia i instrukcja stosowania
W sytuacji, gdy ilość usterek jest niewielka, a uszkodzenia nie są rozległe, warto zdecydować się na regenerację silnika swojego samochodu. Na finalną cenę usługi regeneracji wpływa zakres niezbędnych napraw, ilość regenerowanych elementów, koszt zakupu nowych części i materiałów eksploatacyjnych oraz miejsce naprawy.
Regeneracja silnika z użyciem produktów Ceramizer odbywa się w prosty sposób.
Powinno stosować się odpowiednie preparaty na każdym etapie eksploatacji, najlepiej bezpośrednio przy wymianie oleju, aby jak najdłużej kontynuować jazdę z Ceramizerem. Stosować przede wszystkim profilaktycznie, dla zabezpieczenia silnika przed skutkami tarcia, przedłużając znacząco jego żywotność i czas bezawaryjnej pracy.
Jak stosuje się Ceramizer?
1. Rozgrzać silnik do temperatury roboczej 80-90 stopni Celsjusza, po jeździe lub po co najmniej dziesięciominutowej pracy silnika na biegu jałowym.
2. Wyłączyć silnik.
3. Odkręcić korek wlewu oleju i opróżnić dozownik(i) do otworu wlewu oleju.
4. Zakręcić korek wlewu oleju.
5. Uruchomić silnik i pozostawić na biegu jałowym przez 15 min.
6. Przejechać ostrożnie 200 km (niekoniecznie jednorazowo – można podzielić odcinek na etapy), nie przekraczając prędkości obrotowej silnika 2700 obr./min lub w przypadku braku obrotomierza z ograniczoną prędkością samochodu do 60 km/h.
7. Uwaga: 200 km przebiegu – można zastąpić 4-godzinną pracą silnika na biegu jałowym. Jedna godzina na biegu jałowym – odpowiada 50 km jazdy.
8. Po pokonaniu odcinka 200 km lub po czterech godzinach na biegu jałowym można jeździć bez ograniczeń prędkości. Tworzenie warstwy ceramiczno-metalowej trwa jeszcze do 1500 km przebiegu, ale już w normalnych warunkach eksploatacji. W tym czasie nie wymieniać oleju.
Dodatek do oleju skrzyni biegów Ceramizer
Czym jest dodatek do oleju skrzyni biegów? Preparat ten optymalizuje działanie oleju przekładniowego. Oznacza to, że przyczynia się do bezawaryjnej pracy skrzyni biegów, poprzez zmniejszenie tarcia, redukcję zanieczyszczeń oraz niwelowanie korozji.
Instrukcja stosowania:
1. Rozgrzać olej w skrzyni biegów, tylnym moście – przejeżdżając kilka kilometrów.
2. Wyłączyć silnik.
3. Odkręcić korek wlewu oleju do skrzyni biegów lub korek wlewu oleju do tylnego mostu i opróżnić dozownik(i) do otworu wlewu oleju (przestrzegając wymaganego poziomu oleju).
4. Zakręcić korek wlewu oleju.
5. Przejechać jednorazowo odcinek nie mniejszy niż 10 km z prędkością do 90 km/h. oraz 100-300 m na wstecznym biegu.
6. Tworzenie warstwy ceramiczno-metalowej trwa jeszcze do 1500 km przebiegu, ale już w normalnych warunkach eksploatacji. W tym czasie nie wymieniać oleju.