Strona główna
Transport
Tutaj jesteś

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

18 lipca 2021 wysyłka paczki do Niemiec

Wiele osób często odwiedza Niemcy, które są stosunkowo blisko i mają wiele do zaoferowani turystom. Oczywiście obecnie nie trzeba pokonywać wielu kilometrów, aby zobaczyć się z bliskimi, bo są np. komunikatory online, dzięki którym obie strony mogą widzieć się i rozmawiać ze sobą w dowolnym momencie. Nie ma też problemu z wysłaniem bliskim przesyłki o różnej zawartości. Rodzina przebywająca w Niemczech będzie niezwykle szczęśliwa po otrzymaniu prezentów z Polski. Najszybszym i najtańszym sposobem jest zamówienie kuriera do domu, który odbierze paczkę i przekaże ją do doręczenia pod wskazany adres zagraniczny.  

Prosta wyceniarka online paczek do Niemiec: https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/paczka-do-niemiec

Jak wysłać paczkę do Niemiec? 

Obecnie wysyłanie paczek do Niemiec jest banalnie proste i nie trzeba martwić się wysokimi kosztami. Wszystko można załatwić bez wychodzenia z domu, siedząc wygodnie przed komputerem. Najtaniej będzie skorzystać z usług brokera kurierskiego, czyli platformy skupiającej oferty wielu firm kurierskich w jednym miejscu. Za jej pośrednictwem można wycenić swoją przesyłkę do Niemiec, co zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy podać w panelu dane paczki, aby poznać szacowany koszt jej wysłania. Potem można przejść do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Podaje się w nim dane osobowe i adresowe zarówno nadawcy, jak i odbiorcy przesyłki. Niezbędne będzie też wpisanie informacji na temat samej paczki, czyli jej wymiarów, wagi i zawartości, szacowanej wartości. W przypadku przesyłek zagranicznych zaleca się skorzystać z usługi ubezpieczenia, tak na wszelki wypadek. 

Do wyboru jest wiele dodatkowych usług, które wyświetlają się podczas wypełniania formularza online. Kolejnym krokiem będzie zaakceptowanie wszystkich zgód, po czym można wysłać zlecenie i je opłacić szybkim przelewem online. Jak widać, dosłownie wszystko można załatwić przez Internet, bez dodatkowych kosztów. Po zaakceptowaniu płatności system automatycznie prześle na e-mail podany w formiarzu dokumenty przewozowe. Należy je wydrukować, po czym przykleić na paczkę. Tak przygotowana będzie oczekiwać na kuriera, który przyjedzie po jej odbiór następnego dnia roboczego. Niemcy sąsiadują z Polską, dlatego najczęściej można liczyć na dostarczenie przesyłki w ciągu 48h. Czas dostawy ulega skróceniu, jeśli adresat mieszka w dużym mieście, gdzie działają sortownie dla przesyłek kurierskich.

paczka do niemiec

Bezpiecznie, tanio, szybko i bezproblemowo, czyli przesyłki międzynarodowe z AlleKurier 

Wysyłka paczki do Niemiec może być szybka i niedroga, jeśli skorzysta się z usług brokera kurierskiego. Z AlleKurier można wysyłać tanio przesyłki nie tylko krajowe, ale też zagraniczne. Wszystko przebiega sprawnie i bezpiecznie, nie trzeba martwić się o zaginięcie paczki ani o jej nieterminowe doręczenie. Na stronie brokera znajduje się intuicyjny i prosty w obsłudze panel do wyceny. Wystarczy zacząć od podania wymiarów i rodzaju paczki, adresu doręczenia, aby system automatycznie ją wycenił. Kolejnym krokiem jest wybranie przewoźnika z listy proponowanych firm kurierskich. AlleKurier współpracuje wyłącznie z rzetelnymi przewoźnikami, którzy cieszą się dobrymi opiniami wśród klientów. Co ważne, można wysłać przesyłkę nawet do 70% taniej niż w przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio na stronach przewoźników. Przekłada się to wobec tego na oszczędność nie tylko czasu, ale też pieniędzy. Paczki do Niemiec są doręczane zwykle następnego dnia roboczego, czas dostawy nie przekracza 48h.

Jeśli paczka ma zostać bezpiecznie i skutecznie dostarczona, to warto postawić na sprawdzoną platformę, aby uniknąć ewentualnych problemów w przyszłości. Każda przesyłka ma swój indywidualny numer trackingowy, na podstawie którego można śledzić jej obecne miejsce – od nadania, po transport na terenie kraju i dostarczenie do miejsca docelowego. Ryzyko zgubienia zostaje wobec tego ograniczone do minimum. Oczywiście może zdarzyć się tak, że zawartość przesyłki ulegnie uszkodzeniu, szczególnie w przypadku wielokilometrowej trasy i przekazywania jej między sortowaniami. Zawsze też istnieje pewne ryzyko zaginięcia, przez co paczka nigdy nie trafi do adresata. Takie przypadki są relatywnie rzadkie, ale niczego nie można być pewnym w stu procentach. Przewoźnicy dokładają starań, aby nie doszło do uszkodzenia zawartości paczki, ale z powodu kiepskiej jakości dróg jest ona narażona na wstrząsy i uderzenia. Istotne będzie to, aby po odbiorze paczki sprawdzić przy kurierze stan jej zawartości. Zawsze można reklamować przesyłkę i uzyskać odszkodowanie.

Podnośnik koszowy we Wrocławiu

Redakcja spytajmechanika.pl

Dla każdego fana motoryzacji - spytajmechanika.pl to zbiór najciekawszych materiałów o autach, transporcie i mechanice. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kategoriami i wkroczenia do innego świata!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

parking podziemny

Jak zaplanować transport

21 lutego 2022

Polski importer z Chin – co warto wiedzieć o jego pracy? Poradnik

Jesteś zainteresowany reklamą?