Zakup dostawczego samochodu poleasingowego – czy warto?

0
121

Zakup samochodu poleasingowego to ciekawe rozwiązanie nie tylko dla przedsiębiorców, ale i osób prywatnych. O ile sam leasing to rozwiązanie, z którego korzystać mogą jedynie osoby prowadzące firmy, o tyle zakupu samochodu pochodzącego od przedsiębiorcy może dokonać każdy. Oferty samochodów poleasingowych są natomiast bardzo atrakcyjne z co najmniej dwóch względów. Przede wszystkim są to samochody z reguły bardzo dobrze utrzymane, dobrej klasy, a z drugiej – cena ich zakupu jest bardzo atrakcyjna.

  1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?
  2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?
  3. Samochody dostawcze poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?
  4. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz widzieć?

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Samochody dostawcze poleasingowe, podobnie zresztą jak samochody osobowe kupowane przez firmy na leasing, zostały przez danego przedsiębiorcę wykupione, a następnie wystawione na sprzedaż. Większość przedsiębiorców wybiera leasing jako podstawowy sposób finansowania zakupu floty, ponieważ umożliwia on kupno atrakcyjnych modeli bez konieczności ponoszenia dużego, jednorazowego wydatku. Co ważne, raty leasingu wliczyć można w koszty uzyskania przychodu, co również jest rozwiązaniem atrakcyjnym z punktu widzenia przedsiębiorcy. Najczęściej po zakończeniu leasingu firma albo oddaje auto w rozliczeniu i w to miejsce wybiera nowy model albo też wykupuje je, a po jakimś czasie sprzedaje. I tutaj pojawia się okazja zarówno dla innych, często mniejszych przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Każdy bowiem może wziąć udział w aukcji samochodu poleasingowego, osobowego jak i dostawczego. To sposób na zakup auta dobrej klasy, z udokumentowanymi wszystkimi naprawami (czego wymaga leasing), z reguły maksymalnie z kilkuletnim przebiegiem. Ceny takich aut są zaś bardzo atrakcyjne.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

W aukcjach dostawczych samochodów poleasingowych może wziąć udział każdy. Nie ma tutaj znaczenia, czy jesteś osobą prywatną czy przedsiębiorcą. W tym drugim przypadku możesz jednak liczyć na możliwość wystawienia faktury VAT przy zakupie samochodu poleasingowego, a to z kolei pozwala ci na dodatkowe oszczędności i rozliczenie tego zakupu jako kosztu firmy. Na stronie firm prezentujących aukcje poleasingowe można szybko sprawdzić dostępność poszczególnych modeli i ich cenę. Do decyzji o zakupie możesz się więc świadomie przygotować, porównać ceny analogicznych modeli dostępnych na rynku. Co ważne, warto wybierać jedynie sprawdzonych sprzedawców. Koniecznie sprawdź rankingi i opinie o stronie, na której publikowane są oferty poleasingowe. W ten sposób unikniesz wielu problemów, ewentualnych napraw wynikających z nieujawnionych defektów samochodu lub konieczności ponoszenia dodatkowych, ukrytych opłat. 

Samochody dostawcze poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Samochody poleasingowe to najczęściej samochody dobrych, sprawdzonych marek. Wiele modeli samochodów dostawczych poleasingowych znajdziesz na stronie: https://cararena.pl/aukcje/samochody-dostawcze. Wśród nich znajdziesz propozycje od Volkswagena, Fiata, Opla, Peugeota. Większość z nich jest z reguły w rewelacyjnym stanie technicznym. Nie musisz dokonywać przy nich żadnych napraw, poprawek, eliminować usterek. Bezpośrednio po zakupie możesz z nich korzystać w celach prywatnych, mogą one zostać także od razu włączone do twojej firmowej floty. 

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz widzieć?

Wybierając samochód z akcji aut poleasingowych, niezależnie czy jest to samochodów dostawczy czy osobowy, koniecznie dokładnie zapoznaj się z jego opisem, wszystkimi danymi technicznymi. Przede wszystkim jednak kupuj takie samochody na aukcjach prezentowanych w sprawdzonych miejscach, na pewnych stronach, u pośredników z odpowiednim doświadczeniem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here