W jaki sposób wybrać wycieraczki samochodowe?

Wycieraczki samochodowe pełnią bardzo ważną funkcję w naszym samochodzie. Są one bowiem w stanie skutecznie usunąć krople deszczu, które padają na naszą szybę. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo jazdy. Jakie rodzaje wycieraczek samochodowych możemy wyróżnić? W jaki sposób dobrać rozmiar wycieraczek samochodowych? Jak zamontować wycieraczki samochodowe? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Jakie rodzaje wycieraczek samochodowych możemy wyróżnić?

Wycieraczki Valeo do samochodu podzielić możemy na trzy rodzaje: wycieraczki tradycyjne, wycieraczki płaskie, a także wycieraczki hybrydowe. Te pierwsze charakteryzują się stosunkowo łatwą konstrukcją. Metalowe ramię dociska gumowe pióro do szyby, dzięki czemu możliwe jest usunięcie kropel wody. Jeśli chodzi o egzemplarze płaskie, wyróżniają się zintegrowaną konstrukcją. Są one wykonane z nieco lepszych i elastyczniejszych materiałów, w konsekwencji gwarantują one odpowiednie przyleganie do szyby. Wycieraczki hybrydowe natomiast to połączenie dwóch powyższych rodzajów.

W jaki sposób dobrać rozmiar wycieraczek samochodowych?

Skoro wiemy już, jakie rodzaje wycieraczek możemy wyróżnić, warto zastanowić się nad kwestią doboru wycieraczek. Konieczne będzie określenie prawidłowego rozmiaru piór. Wbrew pozorom nie jest to problematyczna kwestia. Co prawda niewielu z nas pamięta, jaką długość wycieraczek posiadamy, jednakże znaleźć można wiele różnych narzędzi, które nam to ułatwią. Istnieją ciekawe strony internetowe, w których wystarczy wpisać model samochodu, aby dowiedzieć się, jakich akcesoriów posiadamy. Alternatywnym rozwiązaniem jest odwiedzenie sklepu stacjonarnego i poproszenie o wycieraczki Valeo do naszego samochodu.

Jak zamontować wycieraczki samochodowe?

Jeśli już uda nam się zakupić wycieraczki Valeo, w dalszej kolejności będziemy musieli je zamontować. Jest to czynność, która zajmuje nam bardzo mało czasu. Dużo zależy od tego, z jakim rodzajem mocowania mamy do czynienia. Przykładowo wyróżnić można systemy mocowania U, w których to wystarczy odpiąć zaczep, nasunąć nowe pióro i zatrząsnąć- montaż jest zatem błyskawiczny. Istnieją także inne rodzaje mocowań, m.in. „A”, „B”, „C”, „E”. W każdym przypadku montaż będzie wyglądać nieco inaczej, jednak w praktyce nie sprawi najmniejszych trudności. Szczegóły wymiany piórek znaleźć można na pudełku, w którym znajdowały się akcesoria.

Redakcja spytajmechanika.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.