Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Kilka słów o zabezpieczeniu bagażu na wakacje z lokalizatorem GPS

27 czerwca 2024 zabezpieczenie bagażu


Sezon wakacyjny to przede wszystkim wyjazdy. Jedną z rzeczy, która może je popsuć jest niewątpliwie zagubiony bagaż. W uniknięciu tego problemu może pomóc lokalizator GPS – małe urządzenie z własnym zasilaniem, które udostępnia bieżącą pozycje za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Sprawdźmy więc jego możliwości w podczas podróży.

Ochrona bagażu z lokalizatorem GPS podczas podróży samolotem

W ciągu roku przez wszystkie lotniska na świecie przewija się około 3 miliardów sztuk bagażu. Nie wszystkie jednak docierają do celu podróży. Średnio 25 milionów walizek ginie podczas podróży samolotem rujnując wakacje spakowanym wczasowiczom. Najczęściej walizki giną z  trzech powodów:

  • Złego przepakowania podczas przesiadki

  • Omyłkowego zabrania przez innego pasażera

  • Złego oznaczenia podczas nadania

Niezależnie od powodu skutkiem jest brak najpotrzebniejszych przedmiotów podczas wakacji lub podróży służbowej. Pół biedy jeśli miał być to krótki wypad, jednak co w przypadku, gdy jechaliśmy na dłuższe wczasy? Aby uniknąć tego problemu najlepiej wrzucić do walizki lokalizator GPS.

Małe urządzenie nie zajmie dużo miejsca w bagażu – jest mniejsze od telefonu komórkowego. Natomiast jego możliwości lokalizacyjne są dość potężne. Urządzenie przekazuje informacje o swojej pozycji na serwery, z których można ją odczytać poprzez aplikację mobilną. Kilka kliknięć i można zobaczyć czy walizka zawieruszyła się gdzieś na lotnisku, czy też została nadana w zupełnie innym kierunku. Dostarczając te informacje do Biura Bagażu Zagubionego na lotnisku, znacznie przyspieszycie proces jego odzyskania – w końcu nie trzeba będzie szukać, tylko od razu nadać do właściwego punktu.

Sprawa delikatnie się komplikuje, gdy ktoś omyłkowo zabierze Twój bagaż, uznając go za swój. Jest szansa, że odzyskasz go szybciej, po prostu udając się do miejsca wskazanego przez lokalizator GPS. Jest jednak szansa, że osoba, która wzięła ten bagaż będzie chciała rozwiązać to na drodze formalnej i udać się na lotnisko, aby zweryfikować czy oddaje walizkę właścicielowi. 

Choć większość zagubionych walizek znajduje się po około dobie od zgłoszenia, warto zabezpieczyć się na wypadek długich poszukiwań i wrzucić lokalizator GPS od walizki. Nie tylko oszczędzisz sobie nerwów, ale też kosztów z tym związanych – w końcu zanim walizka się znajdzie, trzeba jakoś żyć i zastąpić spakowane rzeczy.

Wycieczka autokarowa – zabezpiecz bagaż z lokalizatorem GPS

Podróże busami i autokarami generują zdecydowanie mniej pomyłek, jednak tutaj bagaż jest bardziej narażony na kradzież. Ponieważ sama trasa trwa zazwyczaj dłużej niż samolotem, pasażerowie tracą czujność i nie pilnują swojego dobytku. Natomiast bagaż schowany w luku nie zawsze wydaje kierowca – czasami podróżujący sami go wkładają, a następnie wyciągają. Generuje to okazję to kradzieży walizki. W końcu co by tam nie było ma jakąś wartość i sam ten fakt jest często ogromną pokusą dla złodzieja. 

Innym niebezpieczeństwem jest pozostawienie walizki na dworcu, podczas wyjmowania walizek nawet przez kierowcę. Luki bagażowe są często tak zrobione, że aby dostać się do najgłębiej spakowanych rzeczy, trzeba wypakować te z przodu. Wystarczy chwila nieuwagi, aby raz wyjęta walizka nie wróciła z powrotem do autokaru. 

Dzięki lokalizatorowi GPS możesz sprawdzić czy po każdym postoju walizka przemieszcza się razem z autokarem. Jeśli tak nie jest, możesz natychmiast podjąć działanie i zapobiec kradzieży bagażu lub jego pozostawieniu na dworcu czy przystanku. Nawet jeśli przegapisz moment w którym znika z pojazdu, możesz sprawdzić gdzie aktualnie się znajduje. Jeśli walizka została skradziona, a rabuś znajdzie lokalizator, możesz zdalnie uniemożliwić mu jego wyłączenie – wtedy cały czas możesz ją namierzać.

Czy lokalizator GPS ochroni bagaż za granicą?

Lokalizacja bagażu za granicą zależy od oferty danego dostawcy usług. W firmie IKOL jest możliwość monitorowania bagażu na terenie całej Polski oraz w Unii Europejskiej poszerzonej o Norwegię i Szwajcarię. Dzięki temu możesz udać się do najbardziej popularnych wakacyjnych miejsc w Polsce i za granicą, nie tracąc swojego bagażu z oczu. 

Zapewnij sobie udany wypoczynek i sprawdź ofertę na lokalizatory GPS od IKOL – unikniesz w ten sposób niepotrzebnego stresu oraz dodatkowych kosztów. Dbając o bezpieczeństwo bagażu zapewniasz sobie bezstresowe wakacje, które będziesz wspominać latami!

Artykuł sponsorowany

parking podziemny

Redakcja spytajmechanika.pl

Dla każdego fana motoryzacji - spytajmechanika.pl to zbiór najciekawszych materiałów o autach, transporcie i mechanice. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kategoriami i wkroczenia do innego świata!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zabezpieczenie bagażu
Profesjonalne Malowanie Samochodu
Podnośnik koszowy we Wrocławiu

Jesteś zainteresowany reklamą?