Co warto wiedzieć o kasku HJC RPHA 11 Carbon? Przedstawiamy ten model!

Chcesz dobrać kask motocyklowy do swojego stylu jazdy, umiejętności i sylwetki? Czas zabrać się za to dokładnie. Kask odpowiada za bezpieczeństwo i komfort poruszania się na motocyklu. W tym tekście sprawdzimy dlaczego dobrze dobrany element jest kluczowy i wskażemy jakie zalety ma kask HJC RPHA 11 Carbon. Zapraszamy do lektury!

Kask motocyklowy to element, który zabezpiecza głowę w razie ewentualnego upadku, ale nie tylko. Chroni on części czaszki przed urazami spowodowanymi np. przed odłamki gałęzi czy odpryskujące z szosy kamienie. Skutecznie osłania przed słońcem i wiatrem. To niezwykle ważne!

Dlaczego odpowiednio dobrany kask jest tak ważny?

Jednak aby kask spełniał swoje funkcje, powinien być odpowiednio dobrany. Przede wszystkim zwróć uwagę na rozmiar swojego kasku. HJC RPHA 11 Carbon dostępny jest w wielu wariantach rozmiarowych, dzięki czemu dopasujesz go do kształtu i wymiarów swojej głowy. Z jednej strony nie może on zbyt mocno uciskać czaszkę (ograniczając dopływ krwi), a z drugiej – nie może luźno opierać się na głowie, bo w newralgicznym momencie po prostu z niej spadnie.

W trakcie wyboru kasku zwróć też uwagę jak wykonana jest skorupa (musi być twarda, wykonana z trwałych tworzyw), czy produkt ma dodatkowe wyposażenie i funkcjonalność (np. czy posiada blendę przeciwsłoneczną i pełen zakres wentylacji) oraz jak jest malowany – w ten sposób dopasujesz jego wygląd do swojego charakteru.

Dla kogo stworzony jest kask HJC RPHA 11 Carbon?

Wspomniany kask HJC RPHA 11 Carbon to integralny produkt, który sprawdza się we wszechstronnym zastosowaniu. Z jego możliwości skorzystają motocykliści, którzy podróżują zarówno po drogach publicznych, jak i lubią ścigać się na torze. RPHA 11 ma trwałą, wykonaną z najwyższej jakości karbonowych warstw, specjalną warstwę amortyzującą drgania, regulowany zakres wentylacji i efektywną blendę.

Poza tym jego aerodynamiczny kształt i budowa sprawiają, że nie stawia on oporów powietrza, a także jest wygodny w korzystaniu – w praktycznie każdych warunkach.

Jakie rodzaje modelu HJC RPHA 11 Carbon możesz znaleźć?

HJC stawia na wszechstronność swoich produktów. Dzięki temu model HJC RPHA 11 Carbon dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych, dostosowanych do potrzeb użytkownika. Znajdziesz zarówno elementy w stonowanych barwach, jak i części wzorzyste, w dynamicznych i rzucających się w oczy kolorach. Wybór w tym przypadku absolutnie zależy wyłącznie od Ciebie.

Redakcja spytajmechanika.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.