Jak usunąć rysy z lakieru?

Każda kolejna rysa na samochodzie doprowadza cię do szaleństwa. O ile jeszcze jeździsz starym i mocno zniszczonym samochodem, nie musisz aż tak bardzo przejmować się podobnymi wypadkami, ale jeżeli swoje auto masz już od niedawna, z pewnością przejmujesz się jego stanem. Nie chcesz go przecież zniszczyć. Teoretycznie bezustannie o nie dbasz, bo regularnie je czyścisz i pielęgnujesz, ale na pewne rzeczy nie masz wpływu, dlatego też nawet takie postępowanie nie jest w stanie uchronić cię w pełni przez zarysowaniem auta. A co wtedy? Jak usunąć rysy z lakieru? Wbrew pozorom nie musisz go od razu na nowo lakierować. Zanim zdecydujesz się na przeprowadzenie tego specjalistycznego zabiegu lub za niego zapłacisz, wypróbuj bardzo prostą metodę, w której wykorzystasz najzwyklejszą pastę do zębów. Ten produkt na pewno posiadasz, dlatego od razu po niego pójdź i bierz się do roboty. Być może lakierowanie rzeczywiście okaże się zbyteczne. Metodę koniecznie zapamiętaj, bo prawdopodobnie jeszcze ci się przyda.

Domowe sposoby na rysy na lakierze

Skoro pastę do zębów masz już przy sobie, potrzebujesz jeszcze zwykłej ściereczki (powinna być dość miękka). Teraz od razu przejdź do działania. Nie zrażaj się jednak, jeżeli metoda okaże się nieskuteczna, ponieważ najlepiej działa ona na dość płytkie i powierzchniowe rysy, które nie przedostały się do głębszych warstw lakieru. Jeżeli więc zadrapanie jest na tyle duże, że bez trudu mógłbyś podważyć je palcem lub paznokciem, pasta najprawdopodobniej sobie z nim nie poradzi. Nie zakładaj jednak najgorszego. Metoda z pastą do zębów jest całkowicie bezpieczna i z całą pewnością nie zaszkodzi twojemu samochodowi, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by przynajmniej ją wypróbować – a nóż widelec się uda. Co więc musisz zrobić?

Usuwanie rysy na lakierze krok po kroku

Na samym początku wyczyść powierzchnię, na której występuje rysa. Brud nie ma prawa przedostać się do szpary. Musisz zatem porządnie wyszorować całe auto, używając do tego specjalistycznych środków albo zwykłej wody z mydłem. Powstałą pianę spłucz i przejdź do etapu najważniejszego. Jak usunąć rysy z lakieru z pomocą zwykłej pasty do zębów? Najpierw zmocz ściereczkę wodą i odciśnij nadmiar płynu, a następnie nałóż na nią niewielką ilość pasty. Nasączoną szmatką pocieraj zarysowanie, robiąc to kolistymi i zdecydowanymi, aczkolwiek dość delikatnymi ruchami. Na pewno chwilę to potrwa. Uzbrój się więc w cierpliwość i staraj się trzeć zarysowanie aż do momentu, w którym zobaczysz, że powoli zaczyna ono znikać. Jeżeli tylko będziesz wytrwały, pozbędziesz się całej rysy. Twoje auto znowu będzie wyglądać jak wcześniej. A ty w razie czego będziesz już wiedzieć, co zrobić z rysą, by się jej pozbyć.

Pasta do zębów to niby taki zwykły produkt, a jednak posiada ona naprawdę niezwykłe właściwości. Rewelacyjnie radzi sobie z czyszczeniem najróżniejszych powierzchni. Można bowiem śmiało powiedzieć, że jest ona takim nietypowym preparatem przeznaczonym do szlifowania. Większość niewielkich rys spokojnie usuniesz właśnie z jej pomocą, nie musząc nikomu za to płacić.

Redakcja spytajmechanika.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.