Karta paliwowa – co to jest?

Karta paliwowa — plastikowa karta przypominająca formatem tą do bankomatu lub inną np. lojalnościową, służąca do automatyzacji i płacenia za tankowanie na stacji benzynowej. Najczęściej jest to karta chipowa zawierająca elektroniczny mikroprocesor.

Co daje używanie karty paliwowej?

  • Porządkuje rozliczenia poprzez oddzielne konto do rozliczania kosztów paliwa.
  • Dostęp do konta online poprzez osobistym profil.
  • Szybka obsługa podczas wizyty na stacji paliw.
  • Pełne zarządzanie kosztami związanymi z paliwem.

Korzystanie z karty paliwowej jest opłacalne, ponieważ pozwala utrzymać wszystko pod kontrolą. Rachunkowość kosztów firm na karcie paliwowej przy rozległej flocie pojazdów nie jest prostym zadaniem.

Karta paliwowa

Karta pozwala kontrolować koszty tankowania samochodów w sposób ścisły. Czytelny interface pozwala korzystać z wizualizacji. Mapa to pełna kontrola lokalizacji pojazdów i analiza wydatków na bieżąco.

Pod względem bezpieczeństwa transakcji karta paliwowa nie jest gorsza od zwykłej karty bankowej używanej do rozliczeń. Jest w pełni chroniona przed możliwością korzystania z niej przez osoby trzecie. Podobnie jak karta bankowa, karta ma kod PIN znany tylko jej właścicielowi.

Kontrola kosztów

Łatwiej jest kontrolować koszty benzyny za pomocą karty. Nie ma już potrzeby prowadzenia ewidencji paliwa poprzez ewidencję oddzielnymi dokumentami, a dokonane operacje są widoczne na mapie na koncie osobistym po zalogowaniu do systemu. W razie potrzeby każdy właściciel profilu zobaczy, w jakiej ilości i gdzie zatankował każdy z kierowców. Takie podejście pozwala dokładnie określić stację benzynową, na której zatankowała się maszyna robocza. Dlatego popularność kart paliwowych rośnie wraz ze wzrostem cen paliw. To naturalny trend, który nie wygaśnie w najbliższej przyszłości.

Zobacz więcej na robiepiwo.pl

Redakcja spytajmechanika.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.